Yhteystiedot

Lassi Liljanto
Laila Kousa, varapuheenjohtaja
Pirkko-Liisa Immonen, sihteeri
Marja-Liisa Saares
Helvi Kautiainen
Tuula Lappalainen
Paul-Erik Söderlund
Reino Lappalainen

Yhdistyksen vuoden 2023 hallitus:

Puheenjohtaja Markku J. Jääskeläinen

Hallituksen varsinaiset jäsenet: Pirkko-Liisa Immonen, Laila Kousa, Reino Lappalainen, Tuula Lappalainen, Lassi Liljanto, Marja-Liisa Saares, Paul-Erik Söderlund

Varajäsenet: Helvi Kautiainen, Erkki Lemetti

 

Toimihenkilöt  2023

 

Puheenjohtaja Markku J. Jääskeläinen,040 515 1094, jaaskelainen.markku.j@gmail.com

Varapuheenjohtaja Laila Kousa, 044 255 6208, laila.kousa@kolumbus.fi

Sihteeri, Pirkko Immonen 040 537 0066, pico.immonen@gmail.com

Talousasioiden hoitaja Laila Kousa, varalla Lassi Liljanto

Jäsenasioiden hoitaja Marja-Liisa Saares, 044 258 3500, marjaliisa.saares@gmail.com ja varalla Helvi Kautiainen, 050 357 7448, helvi.kautiainen@saunalahti.fi

Koulutusvastaava, Lassi Liljanto 050 060 6378, lassi.liljanto1@gmail.com 

Avustukset, Marja-Liisa Saares, 044 258 3500,  marjaliisa.saares@gmail.com, varalla Paul-Erik Söderlund, puh 040 596 7035, pauleriksoderlund@gmail.com

Tiedotus: kotisivut, jäsenkirjeet ja facebook: vastuuhenkilöt  Pirkko-Liisa Immonen. Markku J. Jääskeläinen, Lassi Liljanto ja Marja-Liisa Saares

Ohjelmatyöryhmä, Asta Eskelinen, 050 451 5436, asta.eskelinen7@gmail.com, Leila Kallio, 040 513 7443, leila.kallio1@gmail.com, Salme Lamminmäki, 050 528 3503, salmelamminmaki2017@gmail.com, Kirsti Litukka, 040 709 0197, kirsti.litukka@kolumbus.fi, Ritva Nordlund, 050364 6539, ritva.nordlund@elisanet.fi ja Aino Parkkonen, 040 013 1219, aino.parkkonen@gmail.com

Kerhomaksujen kerääjä, Marja Oksanen, 041 432 4036 ja varalla Helvi Kautiainen,050 357 7448

Arpajaisvastaava, Tuula Lappalainen, 040 83705388, tuulaklappalainen@gmail.com, varalla Erkki Lemetti 040 525 4400, erkki.lemetti@gmail.com

Myyjäisvastaavat,  Hilkka Mölsä, 040 024 0259, hilkka.molsa@gmail.com ja Heidi Majavuo, 040 861 8644, heidi.majavuo@gmail.com

Lehti-ilmoitukset: Laila Kousa,

Juhlavastaavat, Laila Kousa ja Pirkko-Liisa Immonen , 

Matkavastaavat: Lassi Liljanto, 050 060 6378, lassi.liljanto1@gmail.com, Tuula Lappalainen, puh 040 837 5388, tuulaklappalainen@gmail.com ja Erkki Lemetti 040 525 4400, erkki.lemetti@gmail.com

Keittiövastaavat: Marja-Liisa Saares ja Maija Kuivalainen, 044 254 5739, varalla Laila Kousa

Salivastaava Reino Lappalainen, 040 010 5553, reiska.lappis@hotmail.com ja varalla Paul-Erik Söderlund, 040 596 7035, pauleriksoderlund@gmail.con